سود پولی که کاسب بدهد (مرجع تقلید آیةالله مکارم) - متفرقه

خانه استفتائات رساله نوین احکام برگزیده

العروه الوثقی منهاج الصالحین وسیلة النجاة آراء المراجع

احکام > متفرقه:

سود پولی که کاسب بدهد (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

سوال پولی را به صورت امانت به شخص کاسبی بدهم که با آن پول تجارت کند و او هر مقدار که می خواهد ماهانه سودی از پول را به بنده بدهد. آیا جایز است ؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
جواب در صورتیکه مطمئن باشید آن شخص با این پول توانایی کسب درآمد عالی داشته باشد که بتواند با مقداری از آن درآمد سودی را که مقرر شده ماهانه به شما بدهد، اشکال ندارد.
توجه داشته باشید که این پاسـخ فقط برای مقلدین آیة العظمی مکارم شیرازی صحیح است نه سایر مراجع. یاحقّ.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پورتال انهار میباشد.
پورتال انهار

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس