استفاده از آب آپارتمان برای آبیاری درخت - حق الناس

خانه استفتائات رساله نوین احکام برگزیده

العروه الوثقی منهاج الصالحین وسیلة النجاة آراء المراجع

احکام > حق الناس:

استفاده از آب آپارتمان برای آبیاری درخت

سوال با سلام. ما در یک آپارتمان زندگی می کنیم که پول آب همسایه ها با هم مشترک است.ما مدتی است که در حیاط ساختمان مقداری گیاه کاشته ایم و از آب ساختمان که مشترک است به آنها و به بقیه درختهایی که از قبل کاشته شده بود آب می دهیم. اگر همسایه ها راضی نباشند مشکلی دارد؟ در صورتی که زیبایی آن برای همه همسایه ها است.و آیا آنها در قبال خشک شدن درختهایی که خودشان از قبل کاشته اند مسئول نیستند؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)

جواب دخترم اگر جمعی در محلی با امکانات مشترک زندگی میکنند راضی بودن همه به استفاده از امکانات مشترک لازم است. یاحقّ.


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پورتال انهار میباشد.
پورتال انهار

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس