روزة مسافر - نماز و روزه مسافر

خانه استفتائات رساله نوین احکام برگزیده

العروه الوثقی منهاج الصالحین وسیلة النجاة آراء المراجع

احکام > نماز و روزه مسافر:

روزة مسافر

سوال سلام علیکم. بنده در یک داروخانه کار می کنم و بعنوان شغل دوم به زنبورداری می پردازم و بدین منظور حدود 6 ماه از سال، بطور معمول هر هفته 3 روز، مجبور به مسافرت و خارج شدن از حد ترخص می باشم. وظیفة بنده در زمینة نماز و روزه در این شرایط چیست؟ درصورتیکه این کار بعنوان شغل اصلی ام باشد (چنانچه علاقة بنده به زنبورداری و حتی ادامة کار در داروخانه نیز به خاطر آن است و درآمدم نیز در زنبورداری بسیار بیشتر است و چه بسا زنبورداری را شغل اولم میدانم) تفاوتی در وظایفم ایجا میکند یا نه؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 
جواب نماز شما در محلی که زنبور داری میکنید حتی اگر هفته ای یک روز هم مسافرت کنید تمام و روزه شما صحیح است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پورتال انهار میباشد.
پورتال انهار

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس