حل مشکل بچه دار نشدن (مرجع تقلید آیةالله مکارم) - متفرقه

خانه استفتائات رساله نوین احکام برگزیده

العروه الوثقی منهاج الصالحین وسیلة النجاة آراء المراجع

احکام > متفرقه:

حل مشکل بچه دار نشدن (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

سوال با سلام و قبولی طاعات و عبادات. خدمتتان عرض کنم آیا اگر زن و شوهری بچه دار نشوند و ایراد از زن باشد از لحاظ شرعی و قانونی مرد میتواند با رضایت همسرش زنی را صیغه نموده و با او شرط کنند که برای آن مرد بچه دار شود و برود و بچه به نام زن اول بخورد.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
جواب چنین شرطی عقلاً و اخلاقاً پسندیده و زیبنده مؤمن نیست و نباید زن و مردی برای رسیدن به خواسته هایشان زن بیچاره ای را در دامی گرفتار کنند و حقّ مادری را که خدا به او عطا فرموده از او منع و سلب کنند زیرا مهر فرزند و مادر فطرتاً در وجود مادر و فرزند قرار دارد.
اگر واقعاً زنی بچه دار نمیشود و ایراد از زن باشد مرد میتواند با انجام وظایف اخلاقی نسبت به همسرش برای بچه دار شدن ازدواج موقت یا دائم کند. یاحقّ.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پورتال انهار میباشد.
پورتال انهار

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس