حکم اطلاع داشتنم از زنای زن شوهردار (مرجع تقلید آیةالله مکارم) - متفرقه

خانه استفتائات رساله نوین احکام برگزیده

العروه الوثقی منهاج الصالحین وسیلة النجاة آراء المراجع

احکام > متفرقه:

حکم اطلاع داشتنم از زنای زن شوهردار (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

سوال با سلام یک زن شوهر دار هجده ساله که در خانه شوهر است با زبان خود پیش بنده و همسرم اقرار به داشتن رابطه جنسی با یک مرد نامحرم که مشخص نیست زن داشته یا مجرد بوده است در خانه اش داشته است اکنون حکم این زن چیست و حکمی که اسلام درباره اگاهی من و همسرم نسبت به این موضوع که میخواهیم ان را کتمان کنیم و به زبان نیاوریم چیست ایا من همسرم نیز به خاطر این کتمان مغضوب خدا میشویم و الان شوهر این زن فقط در حد رابطه تلفنی از این جریان اگاه است و زندگیشان در لبه پرتگاه است متوان بدون عنوان این موضوع در حالی که زن توبه کرده است بینشان را صلح دهیم.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
 
جواب: گناه اعترافش بزرگتر از گناه زنایش هست.
شما نباید گوش خود را آماده شنیدن اعترافات این زن میکردید.
پیامبر خدا با همه عظمتی که داشت و نیز حاکم شرع بود اجازه نمی داد دیگران نزدش زبان به اعتراف باز کنند.
بهتر بود همین که زن بنایش بر اعتراف بود جلوی او را میگرفتید تا اعتراف نکند.
به هر حال شما نباید این راز و مطالب را جائی بازگو کنید زیرا شدیداً حرام هست و عواقب وخیمی برایتان دارد.
اما ولی الان که بنا دارید بین این خانواده را اصلاح کنیدکار پر ارزشی و پر اجری هست و دعا میکنم در این کار بسیار خیر موفق باشید.
در حدیث آمده:
قال رسولُ اللّه (صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم): ألا اُخبِرُكم بِأفضلَ مِن‏دَرَجَةِ الصِّيامِ والصَّلاةِ والصَّدَقةِ ؟ إصلاحُ ذاتِ البَينِ ؛ فإنّ فسادَ ذاتِ البَينِ هِي الحالِقةُ .
آيــا شما را به چيزى با فضيلت‏تر از نماز و روزه و صدقه (زكات) آگاه نكنم ؟ آن چيز اصلاح ميان مردم است ؛ زيرا تيره شدن رابطه ميان مردم مُهلك و دين برانداز است.
و پيامبر گرامي اسلام صلي‌الله عليه و آله و سلم»: مَن مَشي في اِصلاحٍ بَينَ اِمرَأَةٍ وَ زَوجِها اَعطاهُ اللهُ تعالي أَجرَ اَلفِ شَهيدٍ قُتِلوا في ‌سبيلِ الله حَقّاً.
هر کس براي سازش دادن ميان زن و شوهر قدم بردارد خداوند متعال ثواب هزار شهيدي که به حقيقت در راه خدا به شهادت رسيده‌اند به وي عطا خواهد فرمود. (ثواب‌الاعمال، ص 671). یاحقّ.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پورتال انهار میباشد.
پورتال انهار

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس