صیغه موقت دختر باکره (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای) - متفرقه

خانه استفتائات رساله نوین احکام برگزیده

العروه الوثقی منهاج الصالحین وسیلة النجاة آراء المراجع

احکام > متفرقه:

صیغه موقت دختر باکره (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

سوال با سلام. دختر باکره ای که پدر و جد پدری او فوت کرده اند برای صیغه موقت نیاز به اذن کسی دارد؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 
جواب: سلام علیکم؛ نباید در جامعه ما هرج و مرج اخلاقی آنچنان بالا باشد که نیاز به چنین سؤالاتی باشد یعنی کسانی به خاطر فرو نشاندن هوی و هوس خود برای نوامیس مردم سؤالی کند که راهی برای سوء استفاده پیدا کند.
سوء تفاهم نشود و جسارت تلقی نگردد نیمی دانم نام شما علی است یا نام کاربریتان؟ در هر صورت عشق و علاقه شما به علی موجب شده است این نام را برای خود داشته باشید؛ پس بنابراین باید علی صفت باشید و با داشتن مروت و مردانگی و جوانمردی به جای چنین سؤالاتی در پی فراهم نمودن زمینه ازدواج مناسب ایشان باشید ولو خودتان با ایشان ازدواج کنید. درخواست دارم از پاسخ ما رنجیده نشوید. یا حق
سوال واقعا متأسفم برای خودم، تازه دلیل فرار برخی از دین و فتواهای شخصی بعضی افراد رو میفهمم، من به پیشنهاد یکی از دوستانم سوالی مطرح کردم ولی متاسفانه بی هیچ قضاوتی مورد اتهام و افطرا قرار گرفتم. این صحبت ها پاسخ سوال من نبود.
راه و روش علی گونه ی شما رو هم دیدم. علی گفت اگه شب جوانی رو مست دیدید و فردا صبح دوباره او را دیدید به چشم مست دیشب به او نگاه نکنید شاید توبه کرده باشد.
اما شما نه بنده رو دیده اید و نه قصد من از این پرسش رو میدونید اونوقت به جای حکم شرع به من تهمت زدید.
امیدوارم این گونه پاسخ ها به دیگر کاربران هم داده نشده باشد. اجرتون هم با خدای علی

جواب: سلام علیکم؛ پسرم؛ شما بدون دلیل منطقی! از پاسخ بنده رنجیده شدید ولی بدانید در پاسخ اصلاً جسارتی به شما نشده و هرگز نمیشود و فقط بنده خدمت شما روشنگری دینی نمودم و معلوم هست که اگر شما مؤمن نبودید هرگز سؤال نمیکردید پس بنده شما را آنگونه نپنداشتم که خود نوشته اید، بنابراین انتقاد شما وارد نیست! بی انصافی هست که بنده را بخاطر چنین پاسخی ملامت کنید بلکه انتظار داشتم مورد مهر و تشویق شما نیز قرار گیرم و البته شما فکر نکنید فقط شما هستید که از بنده سؤال میکنید بلکه هزاران سؤال به سایت انهار میآید و با پاسخ برمیگردد و سپس سؤال و جواب در آرشیو جهت استفاده عموم قرار میگیرد، بنابراین:
شما نباید انتظار داشته باشید پاسخ ما مستمسکی برای سوء باشد!
شما نباید انتظار داشته باشید که پاسخ بدون مصلحت و بدون در نظر گرفتن منافع معنوی نوامیس مردم باشد!
شما نباید انتظار داشته باشید که بنده برای فرار نکردن برخی از دین! با پاسخ نسنجیده ناموس مردم را حراج کنم!
متأسفانه امروز در جامعه ما حیا کم رنگ و تقوای جنسی نایاب شده! به همین دلیل فرهنگ مبتذل غرب و دشمنان اسلام در جامعه ما در حال پیچیده شدن هست و مدل رفتار کثیف و ناپسند هرج و مرج جنسی طوری ایجاد شده که افرادی بجای عفت چشم و دل و گوش؛ نوامیس مردم را دستمایه خود میکنند!
فرق نمیکند که سؤال از طرف شما بوده یا از طرف دیگری؛ چون پاسخ همان هست که خدمت شما ارسال شده است و در این پاسخ نه تهمتی هست و نه جسارت بلکه احتیاطاً همراه با پاسخ سؤال؛ از شما عذرخواهی می کردم که «سوء تفاهم نشود و جسارت تلقی نشود». یاحقّ.


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پورتال انهار میباشد.
پورتال انهار

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس