ذکر یونسیه و... (مرجع تقلید سایر مراجع) - متفرقه

خانه استفتائات رساله نوین احکام برگزیده

العروه الوثقی منهاج الصالحین وسیلة النجاة آراء المراجع

احکام > متفرقه:

ذکر یونسیه و... (مرجع تقلید سایر مراجع)

سوال 1- پارسال (ماه رمضان) مقام معظم رهبری فرمودند فردا عید فطر است ولی آقای مکارم شیرازی گفتند پس فرداست در اینگونه موارد باید مطیع سخنان حاکم شرع (رهبری) باشیم یا مطیع مرجع تقلید خود باشیم؟
2- در مورد ذکر یونسیه میخواستم بنده را راهنمایی فرمایید...به عنوان استاد
3- آیا به صدای خواننده زن میتوان گوش داد؟ یاعلی.
مرجع تقلید: سایر مراجع
 
جواب 1- غالب مراجع عظام حکم حاکم شرع را از راههای اثبات کننده ماه میدانند بنابراین فتاوا اگر حاکم شرع اول ماه را اعلام کند برای بقیه هم حجت هست.
2- ذکر یونسیه این هست: «لا اله الا انت سبحانک انى کنت من الظالمین».
بنده استاد نیستم بلکه گنهکاری هستم که به لطف خدا محتاجم.
ختم های این ذکر شریف را 400 و 700 و 1001 و 3000 و 4000 و 7000 بار گفته اند که بستگی به دستور استاد و قابلیت طالب دارد. اما عدد 400 برای همه آن هم شب ها بعد از نماز عشاء تا هر وقت شب در سجده نافع است.
چون ذکر یونسیه به معنی استغفار است در آن هیچ عوارضی نیست.
از بسیاری از بزرگان این ختم با عدد 400 مرتبه در سجده خصوصاً در میان نماز مغرب و عشاء و یا قبل از اذان صبح و یا بین الطلوعین جهت افاضات روحانی نقل شده است و این یکی از ختوماتی است که معمولاً اساتید در ابتدای سلوک به شاگردانشان توصیه می کنند.
از مرحوم آیت الله کشمیری پرسیدنده اند که بهترین کار برای سالک در کدام یک از اعمال عبادی است؟ فرموده اند: بهترین آن سجده است که ذکر یونسیه در آن گفته شود.
3- زیبنده مؤمن نیست که به صدای اجنبی و نامحرم که حرام است گوش کند. یاحقّ.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به پورتال انهار میباشد.
پورتال انهار

این وب سای بخشی از پورتال اینترنتی انهار میباشد. جهت استفاده از سایر امکانات این پورتال میتوانید از لینک های زیر استفاده نمائید:
انهار بانک احادیث انهار توضیح المسائل مراجع استفتائات مراجع رساله آموزشی مراجع درباره انهار زندگینامه تالیفات عربی تالیفات فارسی گالری تصاویر تماس با ما نماز بعثت محرم اعتکاف مولود کعبه ماه مبارک رمضان امام سجاد علیه السلام امام حسن علیه السلام حضرت علی اکبر علیه السلام میلاد امام حسین علیه السلام میلاد حضرت مهدی علیه السلام حضرت ابالفضل العباس علیه السلام ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها پاسخ به احکام شرعی مشاوره از طریق اینترنت استخاره از طریق اینترنت تماس با ما قرآن (متن، ترجمه،فضیلت، تلاوت) مفاتیح الجنان کتابخانه الکترونیکی گنجینه صوتی پیوندها طراحی سایت هاستینگ ایران، ویندوز و لینوکس